Rynek 50 plus

Satysfakcja i pieniądze

Czy przekroczenie 50 roku życia to już schyłek kariery zawodowej? Czy takie standardowe myślenie ma odzwierciedlenie w realiach - oczywiście, że nie. Bardzo wiele kobiet w dojrzały wieku zaczyna planować realizację dawno odkładanych marzeń i dążenie do własnych celów
Czasami jednak jest tak, że realizacja siebie w własnej firmie pozostaje w sferze marzeń. Powody są natury podstawowej brak pieniędzy, założenie firmy to ogromny koszt. Drugi powód to brak czasu, ponieważ łączymy wiele ról, mamy, opiekunki starszych rodziców. Rodzina raczej nas nie wspiera i tak naprawdę to nie wiemy jak się za to zabrać:).

W poniższym artykule chce przybliżyć model biznesowy, który nie wymaga dużego nakładu kosztów można go wykonywać częściowo z domu oraz przez Internet w dowolny czasie. Model, w którym otrzymamy wsparcie najbliższych współpracowników. Multi Level Marketing (MLM) - biznes, w którym wiele kobiet nie tylko odnalazło swoją drogę, ale i spełniło marzenie o godnym życiu.

Zrozumieć marketing wielopoziomowy
Multi Level Marketing (MLM), marketing wielopoziomowy, czym tak naprawdę jest i jakie idee za nim stoją?

Definiując to forma dystrybucji towarów i usług z pominięciem hurtowni i sklepów oraz tradycyjnej reklamy. Skrócenie drogi miedzy producentem a klientem, dająca możliwość zaoferowania produktów wysokiej, jakości w niższej cenie. Firmy z branży MLM środki, które miałyby przeznaczyć na dystrybucję i reklamę przeznaczają na rozwój i wsparcie indywidualnych współpracowników, którzy tworzą dla nich rynek zbytu.

Szybki rytm życia powoduje, że chcemy być obsługiwani kompleksowo chcemy oferty dopasowanej do nas. Skłonni jesteśmy do zakupu produktów, jeżeli poleci nam je osoba zaufana taka, która sama ich używa. Reklama w tradycyjnej formie telewizyjna, prasowa czy radiowa, nie działa już tak skutecznie jak dawniej. Skuteczna reklama to reklama poleceń.

W te trendy MLM wpisuje się doskonale, jest jeszcze drugi aspekt rosnącej popularności tej branży. To potrzeba indywidualnego podejścia do pracy, potrzeba samorealizacji i spełnienia swoich marzeń. Potrzeba wolności a nie realizacji celów korporacyjnych nie zawsze zgodnych z naszymi wartościami.

Trochę historii
Właśnie idea wolności przyświecała powstaniu branży MLM, powstał on na bazie sprzedaży bezpośredniej jednak nią nie jest.

Multi Level Marketing to budowanie struktury współpracowników-partnerów oraz własnej sieci sprzedażowej a co ważne to od obrotu tej sieci otrzymujemy wynagrodzenie (prowizję). Sukces finansowy zależy od nas od umiejętnego utworzenia własnej struktury współpracowników i klientów.

Ten rodzaj biznesu powstał w Stany Zjednoczone Ameryki Północnej w połowie lat 40 a do Europy dotarł w połowie lat 80. Lata 90 to rozwój MLM w Polsce. Polacy również stworzyli marki działające z powodzeniem w systemie networku.

Historia MLM na świecie i w Polsce to historia nowej idei nowego podejścia do dystrybucji produktów i usług to historia walki z brakiem zrozumienia, niewiedzą i brakiem akceptacji uznanego już przez wielu sposobu zarabianie na życie.

Wejście na rynek Polski w latach 90 firm MLM, roztoczenie błędnych informacji i wizji szybkich i dużych pieniędzy spowodowało, że wiele osób się zawiodło.

W MLM otrzymujemy wynagrodzenie za aktywność, samo podpisanie współpracy z firmą nie gwarantuje dochodu, musisz się zaangażować, jednak zarobki są tu nieograniczone.

Dla kogo jest MLM
MLM to szansa dla osób, które potrzebują elastycznego czasu pracy. Zwłaszcza kobiety doskonale odnajdują się w tym systemie, ponieważ muszą łączyć wiele ról, mamy często opiekunki starszych rodziców, dla takich osób praca 8 godzin nie jest możliwa, jest to też sposób na dodatkowy dochód dla pracujących na etacie.

Zaletą takiej współpracy jest niski koszt na starcie. Brak problemów kadrowych nie mamy pracowników, osoby z nami współpracujące podpisują umowę z firmą MLM, nie ma konieczności wynajmu lokalu, prawie żadne koszty marketingowe. Na początku nie musisz rejestrować działalności gospodarczej.

MLM to szansa dla osób odważnych, kochających wolność, szukających dróg rozwoju, bo tak jak nie każdy może być przedsiębiorcą tak ten model biznesu nie jest dla każdego. Szansę maja osoby zaangażowane.
Jeżeli zatem widzisz dla siebie miejsce w MLM to wybierz mądrze firmę, z którą zaczynasz współpracę, bo to biznes na całe życie - dobre życie.

Wika Kowalczyk
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o pracy w systemie MLM zapraszam na stronę http://www.produktyaloesowe.com/

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • To znowu ja 28/01/2018, 12:06

    Jednym słowem zwykla akwizycja, ale....dająca dochód, wolność, satysfakcję i rozwój!