Rynek 50 plus

Wywiad z twórcami CubieBag

 „Wszystkie nasze torebki są niepowtarzalne, tak samo jak niepowtarzalne są Kobiety” - Wywiad z twórcami CubieBag

Wiele mówi się o technologii wydruku przy użyciu Drukarek 3D. Często słyszymy o samochodach, przedmiotach powiązanych z medycyną lub innych zaawansowanych technologicznie elementach, które są wytwarzane przy pomocą tych niezwykłych drukarek. Tymczasem nad Wisłą w podwarszawskim Konstancinie, dwóch młodych przedsiębiorców postanowiło przenieść tą technologię do świata kobiecej mody. W ten sposób drukują… torebki. Zapraszamy do wywiadu z Przemkiem i Łukaszem – twórcami Squarebag.pl

Często mówi się o tym, że wydruk 3D to świat wysokiej technologii przeznaczonej dla wielkich korporacji lub produkcji wyrafinowanej techniki…

Łukasz (z lekkim uśmiechem): To nie jest do końca prawda. Technika wydruku 3D to jedna z bardziej innowacyjnych metod produkcji, nie oznacza to jednak, że drukowane mogą być jedynie zaawansowane modele jak protezy, prototypy czy elementy rakiet kosmicznych. Technologia ta pozwala na wydruk dosłownie wszystkiego, a coraz większa dostępność pozwala na zachowanie przystępnego budżetu. Skraca to drogę od idei do wykonania kompletnego i gotowego przedmiotu. I to jest w tej technice fascynujące!

No właśnie – a dlaczego postanowiliście wykonywać damskie torebki CubieBag?
Przemek: Na ten pomysł w zasadzie wpadła moja żona, która widząc nasze wcześniejsze projekty wykonywane przy pomocy wydruku 3D zapytała czy nie mógłbym wykonać dla niej torebki przy pomocy drukarki. Zaczęliśmy się zastanawiać nad tym, w jaki sposób taka torebka powinna wyglądać i co powinno ją wyróżniać. W ten sposób poprzez kolejne prototypy dotarliśmy do aktualnego wyglądu CubieBag, który łączy w sobie technologię druku 3D z klasycznym materiałowym wykończeniem. Tak więc, nie jest tak, że faceci wymyślili sobie torebkę 3D dla kobiet bez pytania ich o zdanie.

Stąd pomysł na personalizację torebek?
Łukasz: W procesie projektowania torebki, mieliśmy tyle pomysłów i koncepcji na wzornictwo, że postanowiliśmy podzielić nasz projekt na 4 główne elementy, które każdy może zestawić ze sobą według własnego uznania. To powoduje, że wykorzystując przygotowane przez nas propozycje dla poszczególnych składowych naszej torebki, każdy ma możliwość stworzenia niezliczonych ilości kombinacji. Efekt jest taki, że każda CubieBag stworzona przez nasze Klientki jest zupełnie inna, a dodatkowo możliwość dodania napisu na jej bok powoduje, że wszystkie torebki są niepowtarzalne, tak samo jak niepowtarzalne są Kobiety.

Ponadto właśnie dzięki produkcji przy użyciu technologii wydruku 3d, mamy możliwość rozpoczęcia procesu po otrzymaniu zamówienia przez klientkę, bez konieczności skomplikowanego i drogiego przezbrajania maszyn. Ujmując to w dużym uproszczeniu, sfinalizowanie zakupu na stronie uruchamia proces produkcji naszej torebki, mamy więc pewność, że jest ona skrojona na naszą miarę.
I czy ten pomysł się sprawdza? Jak kobiety reagują na ten pomysł?

Przemek: Początkowo przygotowaliśmy serię próbną CubieBag, którą rozdaliśmy naszym znajomym i przyjaciołom. To była nasza grupa testowa, która pomogła nam dopracować torebkę w taki sposób, by móc pokazać ją na rynku dla Klientek. W ten sposób udało nam się dopracować szczegóły i przygotować nasz produkt do sprzedaży. To był dla nas cenny czas nauki i zrozumienia potrzeb Kobiet w odniesieniu do najważniejszego dla nich dodatku – czyli torebki. Wierzymy, że umożliwiając stworzenie jej od zera, przy jednoczesnym zachowaniu jakości komponentów wykonaliśmy produkt, odpowiadający na potrzeby naszych Klientek i pozwalający im na wyrażenie siebie zgodnie z naszym motto #ExpressYourself.

Apropo materiałów i wykonania. Jak wygląda proces produkcji CubieBag? Czy tworzycie ją w Polsce, czy zamawiacie jakieś komponenty?

Łukasz: Cała produkcja CubieBag odbywa się w Polsce, w naszym zakładzie w Konstancinie Jeziornej. Body torebki wykonywane jest przez nasze drukarki 3D z tzw. Plastiku PLA, – który jest tworzywem w pełni biodegradowalnym, a więc przyjaznym środowisku naturalnemu. W momencie otrzymania zamówienia, przeciętna drukarka potrzebuje około 14 godzin, aby wykonać kompletną podstawę torebki. Po jej wykonaniu następuje jej ręczne wykończenie poprzez dodanie elementów materiałowych, które również produkujemy w lokalnej szwalni. W ten sposób otrzymujemy torebkę CubieBag – w pełni polskiej produkcji, wykonywanej z przyjaznych środowisku materiałów. Wierzymy, że w ten sposób nasze użytkowniczki mogą używać wysokiej jakości, wytworzonych w Polsce produktów, które na dodatek nie niszczą środowiska naturalnego – są to wartości, które w obecnym przemyśle modowym wcale nie są takie oczywiste.
Ok, omówiliśmy kwestię CubieBag. Jaka jest przyszłość marki? Co planujecie w najbliższych miesiącach?

Przemek: Obecnie, przy okazji Black Friday wprowadziliśmy do sprzedaży kolejny projekt – NanoCubie. Jest to mała torebka typu kopertówki, która jest jednocześnie torebką „Entry Level” dla wszystkich, którzy chcą przekonać się do naszego asortymentu, nie angażując jednocześnie znaczących sum pieniędzy. Oczywiście NanoCubie realizuje dokładnie tą samą ideę co CubieBag – jest tworzona przez nas, w technologii wydruku 3D.

Aktualnie przymierzamy się także do poszukiwania koncepcji na sklep stacjonarny z naszą ofertą – jednak jest zbyt wcześnie, aby móc mówić o szczegółach. Jest to raczej plan długoterminowy, do którego z pewnością chcemy dążyć, wraz z rozwojem marki Squarebag.pl. Jednym z kluczy do jego realizacji jest współpraca z influencerami i blogerami, którą właśnie rozpoczynamy. Już wkrótce, będziecie się mogli przekonać, co ważni modowi youtuberzy i blogerzy myślą o naszych torebkach – mamy nadzieję, że dzięki temu grono użytkowniczek naszych torebek 3D powiększy się.
Dziękujemy za rozmowę!

Czytaj więcej.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.