Styl 50 plus

Kilka słów o modzie

Kilka słów o modzie Moda dla pań 50 plus w Polsce nie istnieje. Można rzec, że ten sektor rynku odzieżowego jest pusty. Znane firmy polskie szyją dla kobiet 30 letnich. Kult "młodego ciała " zdominował modę jednoznacznie.

Magazyny mody polecają nam kolekcje prezentowane na nastoletnich panienkach.

Ale czy mamy ochotę na przebieranie się, odmładzanie na siłę?

Zastanawiam się nad tym problemem, dlaczego tak się dzieje. Mam wrażenie, że kobiety w tym wieku czują się zapomniane przez świat mody. A skoro tak, to przestają przywiązywać wagę do wyglądu, estetyki, dobrego smaku.

Mogłybyśmy, my kobiety po 50, spróbować to zmienić.

Zacznijmy od drobnych zmian. Na początek proponuję delikatny makijaż. On nas ożywi. Mamy za chwilę, właściwie, jesień, więc wprowadźmy do stroju szale w ciepłych, jesiennych kolorach. Uciekajmy od przygnębiających, ciemnych barw, aczkolwiek bardzo praktycznych. W tym sezonie modne są fiolety, szarości. Ale nie starajmy się od razu przebrać na fioletowo. Możemy dołożyć mały element w tym kolorze, np. pasek, rękawiczki, broszkę, naszyjnik. Starajmy się zachować umiar. Jeśli do urody pasuje fiolet (ładnie wyglądają w fiolecie panie o ciemnej karnacji), to jak najbardziej. Bądźmy modne.

Jesiennie pozdrawiam, Violetta Małaszkiewicz

Violetta Małaszkiewicz, stylistka mody w firmie PRESTOXXL .  Zawodowo zajmuje się  doradzaniem paniom w ugruntowanym wieku. Zwolenniczka umiaru w tworzeniu kreacji  ale nie bez odrobiny szaleństwa, które każda z nas skrywa pod płaszczykiem "nie wypada".


 

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • maria 24/02/2014, 11:35

    zle się dzieje że są pomijane kobiety babcie