Weranda literacka

Książę disco polo

Każde pokolenie ma swoich idoli. Nigdy nie przestaną mnie wzruszać  piosenki Czesława Niemena. I nie pamiętałam mu długich elektroniczny popisów
Chciałam i dalej chcę ciągle słuchać tych cudownych – Czy mnie jeszcze pamiętasz?, Mimozami jesień się zaczyna…. Dość! Mam pisać o czymś i kimś innym. Zenon Martyniuk jest gwiazdą obecnego czasu. Choć kochają go i młodsi i starsi. Z lokalnego idola na podlaskich weselach i imprezach, zmienił się w megą bohatera. Nie wypada się przyznać, że nie zna się jego piosenki o zielonych oczach. 

 Pięknie wydany – chyba trzeba  powiedzieć – album o gwiazdorze disco polo powinien zachwycić fanów i zainteresować wszystkich ciekawych czym żyje Polska. Mnóstwo zdjęć. Od najwcześniejszych rodzinnych, szkolnych do tych ze świata i na estradach. Od szczupłego chłopaczka do wytwornego pana przypominającego z wyglądu Bogusława Kaczyńskiego. A w środku niezapowiedziane chwile. Z żoną, kolegami, fanami, synem. Ale przede wszystkim na scenie, przy instrumentach, przy mikrofonie. Martyniuk jest przede wszystkim muzykiem. Jego życie to śpiew. Zachwycił sobą i ciągle zachwyca tysiące ludzi. Nawet, jeśli lubi się najbardziej Niemena, warto sprawdzić co to za gość ten Martyniuk. A fanki obowiązkowo powinny mieć tę książkę przy nocnej szafce. 


LISA GUTOWSKA


Martyna Rokita 
Zenon Martyniuk, Życie to są chwile  
Edipresse Książki KONKURS  KONKURS  

Jeśli chciałabyś otrzymać książkę „Zenon Martyniuk, Życie to są chwile”   autorstwa Martyny Rokita 
weź udział w naszym specjalnym konkursie i prześlij odpowiedź na pytanie! 

Konkursowe pytanie brzmi: jakim szpitalu klinicznym pracuje dr Elżbieta Radzikowska?  

Wydawnictwo Edipresse Książki jest fundatorem nagrody w naszym specjalnym konkursie. 

Odpowiedzi prosimy przesłać do 12.08 br  kontakt@kobieta50plus.pl w tytule prosimy napisać „Disco polo” 

Wśród osób, które nadeślą prawidłowe odpowiedzi rozlosujemy książkę „Zenon Martyniuk. Życie to są chwile”   autorstwa Martyny Rokita 
 
Nagrodę prześlemy pocztą.  Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • Hania 50+ 09/01/2018, 13:18

    Stawianie w rówwym szeregu Zenona Martyniuka z Czesławem Niemenem to chyba jakieś nieporozumienie?

  • Zofia 04/01/2018, 10:30

    Ostatnio król disco polo pochwalił się, że piszą o nim prace naukowe. Podobno pewna pani z Olsztyna zgromadziła ok. 3 tys. wycinków prasowych o Martyniuku, by napisać i obronić pracę dyplomową. (Fakt 24.pl)