Zdrowie 50 plus

Mądre odchudzanie

Zastanawiasz się, dlaczego nie możesz pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, mimo że po raz kolejny katujesz się morderczą dietą i stosujesz niezliczoną ilość środków odchudzających.

Większość kobiet, również po 50 roku życia, stosujących diety odchudzające „na własną rękę”, niestety nie odnosi oczekiwanych sukcesów. Głównym powodem jest przeświadczenie, że wystarczy zjeść mniej i przy okazji połknąć jakąś „magiczną” tabletkę. Nic bardziej mylnego. Dieta wcale nie musi wiązać się z wyrzeczeniami, odmawianiem sobie wszystkiego i bezsensownym łykaniem pigułek. Tu najważniejsza jest rozwaga. Zamęczanie organizmu wszelkimi „cud dietami” niewiele ma wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, ale niestety jest bardzo powszechne.

Pierwszym krokiem do sukcesu jest cierpliwość i pozytywne nastawienie. Pamiętaj,  że „nie od razu Rzym zbudowano”, na widoczne efekty musisz poczekać. W zależności od tego czy zmagasz się z poważniejszą nadwagą czy tylko z kilkoma zbędnymi kilogramami ( które i tak spędzają Ci sen z powiek ) pierwsze rezultaty ujrzysz dopiero po kilku tygodniach a nawet kilku miesiącach. Nie zniechęcaj się. Musisz zdawać sobie sprawę z tego, że stosowana przez Ciebie dieta odchudzająca musi być idealnie zaplanowana,  zwłaszcza jeśli jesteś kobietą po 50 roku życia. Jesteś indywidualistką, zupełnie tak jak Twój organizm, nie możesz więc pozwolić sobie na przypadkowy dobór diety. Dlatego też jeżeli myślisz o zmianie planu żywieniowego, powinnaś doskonale wiedzieć jakie są potrzeby Twojego organizmu, co jest dla Ciebie dobre i znać zasady prawidłowego odżywiania. Najlepiej jednak jeśli skonsultujesz się ze specjalistą, który pomoże stworzyć indywidualną dietę dostosowaną do Twoich potrzeb i planowanych osiągnięć. Ponadto doradzi jakich produktów musisz unikać a z jakimi powinnaś się na stałe zaprzyjaźnić.

Pamiętaj jednak, że dieta to nie wszystko. Musisz nauczyć się aktywnie spędzać czas, jeśli do tej pory nie było to Twoim nawykiem. Ruch i wysiłek fizyczny pomoże Ci pozbyć się nieestetycznych fałdek. Z pewnością będziesz bliższa osiągnięcia komfortu i równowagi psychicznej. Widoczne efekty będą dla Ciebie dodatkową motywacją do pracy nad sobą i swoim ciałem. Ważne jest to, żeby wysiłek fizyczny był proporcjonalny do Twoich możliwości. Nie ma sensu się przemęczać, to grozi kontuzjami i poważnymi urazami, zwłaszcza w przypadku kobiet  po 50 roku życia. Nic za wszelką cenę. Z czasem Twoja wydolność poprawi się, a wtedy będziesz mogła ćwiczyć dłużej i z większą przyjemnością.

Bardzo dużym niebezpieczeństwem jest stosowanie bezmyślnej suplementacji bez uprzedniej konsultacji ze specjalistą. Rzeczywiście, suplementy pomagają osiągnąć szybciej lepsze efekty, ale tylko wtedy gdy „współgrają” z zaplanowaną dietą. W tej kwestii czeka na Ciebie wiele pułapek. Nie daj nabrać się na sprytnie skonstruowane chwyty marketingowe, promujące często nieuzasadnione faszerowanie organizmu preparatami, bez których i tak możesz się obejść. Jeśli już decydujesz się na kurację przy użyciu środków odchudzających, wybierz jeden suplement i bacznie obserwuj reakcje swojego organizmu. W przypadku każdego niepokojącego sygnału niezwłocznie odstaw preparat, gdyż to może oznaczać że Twój organizm go nie toleruje.

Jeśli więc jesteś gotowa na walkę z kilogramami to zacznij już od dziś. Nie odkładaj tego do jutra, bo nigdy nie zaczniesz. Niech Twoimi najwierniejszymi sprzymierzeńcami staną się odpowiednio zaplanowana dieta, aktywny tryb życia oraz przede wszystkim zdrowy rozsądek.

 

Tekst: DR

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • ludmiła 05/06/2015, 21:01

    kobieta 50 +

  • ula 17/01/2012, 23:33

    u mnie to samo ruch dieta a waga stoi czekam cierpliwie na efekty

  • margarete 09/01/2012, 20:06

    tylko jak to osiagnac dieta ruch a waga stoi w miejscu