Finanse 50 plus

Rozwinąć własny biznes

Kobiety, które skończyły pięćdziesiąt lat, najczęściej mają problemy w odnalezieniu się na rynku pracy. Przedsiębiorstwa niechętnie przyjmują takich pracowników mimo, iż dysponują oni dużym doświadczeniem. Dlatego warto w takiej sytuacji samej stać się swoim szefem.
Z pomocą przychodzą fundusze europejskie. Obecnie w województwie lubelskim, realizowany jest projekt z bogatą ofertą szkoleniowo-doradczą dla osób chcących rozwinąć własny biznes.

W ramach wsparcia oferujemy bezpłatne szkolenia dotyczące zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej.

Dodatkowo każdy z uczestników szkolenia będzie miał możliwość spotkania się z doradcą biznesowym. Na takim spotkaniu będzie można indywidualnie omówić swoje pomysły, problemy i obawy związane z prowadzeniem własnego biznesu.

Kolejnym etapem jest konkurs biznes planów, w ramach którego każdy ma szanse zdobyć dotację na inwestycje w wysokości 23 tysięcy zł.

Dodatkowo nowy przedsiębiorca może liczyć na pomoc finansową i doradczą przez pierwszy rok prowadzenia firm. Wypłacane będzie tzw. wsparcie pomostowe, w wysokości 1500 zł oraz przez 12 miesięcy firma będzie mogła skorzystać ze wsparcia doradcy zawodowego.

Wszystkie chętne Panie, szczególnie te po 50 roku życia zapraszamy do kontaktu z biurem projektu w Lublinie: tel. 81 534 93 74 lub tel. 506 037 251.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej na której na bieżąco zamieszczane są informacje na temat projektu: www.koflublin.pl/projekt/aktualnosci541

oraz profilu na Facebooku: www.facebook.com/koflublin

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • Basiasw 28/12/2017, 9:13

    Założenie własnej działalności to według mnie świetne rozwiązanie, choć w większości przypadków największym problemem jest zdobycie środków finansowych na start biznesu. Dostanie dotacji stwarza ogromne możliwości :) Ale są też inne opcje na uzyskanie wsparcia finansowego na rozwój biznesu. Jeśli nie uda się dostać dotacji, a pomysł jest dobry, można wziąć kredyt dla nowych firm - ja tak zrobiłam. W tym zakresie bardzo pomogła mi firma Multi Inicjatywa, bez ich pomocy nie dostałabym tak szybko niezbędnej gotówki. To była bardzo dobra decyzja - firma teraz prężnie się rozwija, co sprawia mi ogromną radość :)