To nie kraj dla starszych
Urszula Zawadzka ma 78 lat, komputera używa codziennie. Czyta elektroniczne wydania gazet, sprawdza, co się dzieje w kraju i na świecie. Płaci rachunki przez internet, to bardzo wygodne, bo nie musi stać w kolejce w banku. Dzięki poczcie internetowej ma kontakt z krewnymi i przyjaciółmi, wie co się dzieje w całej rodzinie. Jest sama, komputer traktuje prawie jak przyjaciela.
Kilka tygodni temu pani Urszula postanowiła kupić nowy komputer. Poprzedni był już naprawdę stary. W internecie wyczytała, że w RTV EURO AGD można kupić komputer na raty.
Żeby ustalić warunki transakcji, nasza czytelniczka wybrała się osobiście do sklepu sieci w hali ETC w Gdańsku. Tam dowiedziała się, że wybrany sprzęt może kupić na 6 lub 10 rat. Postanowiła skorzystać z oferty, ale zamówienie złożyła z domu, przez internet. Za kilka dni otrzymała informację, że może odebrać sprzęt w sklepie.
Na miejscu dowiedziała się jednak, że nie udzielą jej rat ze względu na wiek. Według pani Urszuli jest to dyskryminacja ze względu na wiek. To skandal, że starsza osoba ma problem z kupnem komputera na raty, przecież to nie samochód albo dom!
Pani Urszula kupiła w innym sklepie laptopa za gotówkę. W ten sposób rozwiązała swój problem. Ale problem nie zniknie tak szybko, bo są tysiące starszych osób, które chciałyby kupić komputer lecz nie mają warunków by zrobić to za gotówkę,
(źródło: Dorota Karaś, Gazeta Wyborcza, Gdańsk)














Dołącz do dyskusji - napisz komentarz
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.