Rozrywka 50 plus

JOHNNY (reż. Daniel Jaroszek)

W środę, 28 września, tradycyjnie o godzinie 11.00, Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. Na ekranie Johnny - oparta na faktach opowieść o księdzu Janie Kaczkowskim, ze znakomitymi rolami Dawida Ogrodnika i Piotra Trojana. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Johnny to podnosząca na duchu, niepozbawiona humoru opowieść o przyjaźni, mierzeniu się ze strachem i korzystaniu z szans, jakie daje życie. Debiutujący reżyser Daniel Jaroszek stara się uchwycić fenomen księdza Jana Kaczkowskiego - człowieka, który mimo osobistych problemów ze zdrowiem w pełni oddawał się pomocy chorym i potrzebującym.

Głównym bohaterem filmu jest Patryk Galewski (Piotr Trojan) – chłopak, który nie miał łatwego startu w życiu. Skazany za włamanie na prace społeczne, trafia do puckiego hospicjum, gdzie poznaje księdza Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik).

Gospodynią spotkania wokół filmu Johnny będzie red. Maria Malatyńska.

Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 17 zł
 
O FILMIE:

JOHNNY | JOHNNY
reż. Daniel Jaroszek, Polska 2022, 119’

47. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni: Nagroda za główną rolę męską (Piotr Trojan), Nagroda za profesjonalny debiut aktorski (Marta Stalmierska), Nagroda Publiczności

Johnny to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia, która wzrusza i inspiruje. Opowiedziana z perspektywy podopiecznego Jana Kaczkowskiego, Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

Patryk (Piotr Trojan) włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik). Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.