Rozrywka 50 plus

Komedia "Moje wspaniałe życie"


Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 10 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości ciepła komedia "Moje wspaniałe życie" w reżyserii Łukasza Grzegorzka. W nowym obrazie autora filmów "Kamper" i "Córka trenera" wystąpili: Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (w tej roli Agata Buzek), bohaterka ciepłego i dowcipnego filmu Łukasza Grzegorzka. Kobieta już od dawna nie czuje się sobą. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. O sile filmu decyduje jednak nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w "Moim wspaniałym życiu" postaci, za którą widz nie trzymałby kciuków.

Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.

W tworzenie filmu zaangażowane były trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie pojawia się legendarny czeski bard, Jaromir Nohavica, muzykę do filmu skomponował Piotr ‘Emade’ Waglewski, a promującą "Moje wspaniałe życie" piosenkę "Pięć minut łez" wykonuje Ralph Kaminski.

Gospodynią spotkania wokół filmu "Moje wspaniałe życie" będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

BILETY dla seniorów: 16 zł

O FILMIE:

MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE | MY WONDERFUL LIFE
reż. Łukasz Grzegorzek, Polska 2021, 100’

FPFF w Gdyni 2021: Złote Lwy (Najlepszy reżyser: Łukasz Grzegorzek), Udział w konkursie głównym Mastercard Off Camera 2021: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Najlepsza rola żeńska (Agata Buzek), Najlepsza rola męska (Jacek Braciak)

Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe". To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?

Film prezentowany z angielskimi napisami.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl


Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.