Rozrywka 50 plus

"Lekcja miłości"

Kino Pod Baranami zaprasza na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino.

Tym razem na ekranie pojawi się poruszający dokument "Lekcja miłości". Po projekcji - za pośrednictwem internetu - ze zgromadzonymi w kinie widzami połączą się jego reżyserki: Małgorzata Goliszewska i Kasia Mateja. Tradycyjnie gospodynią wydarzenia będzie red. Maria Malatyńska. Środa 3 marca, o godzinie 11.00,

"Lekcja miłości" to pełen ciepła i delikatności portret ekscentrycznej Joli - niespełna 70-letniej kobiety, która swoim wyglądem i garderobą przypomina gwiazdę filmową z czasów klasycznego Hollywood. Gdy po wielu latach bohaterka wyrywa się z toksycznego małżeństwa, zaczyna żyć na nowo, na swoich zasadach.

Reżyserki Małgorzata Goliszewska i Kasia Mateja, zastanawiają się w swoim filmie nad granicami powinności i obowiązku, prawem do spełniania marzeń oraz dążenia do szczęścia. W subtelny, niejednoznaczny sposób przyglądają się tradycjom i konwenansom, sprawiającym, że ludzie na lata utykają w nieszczęśliwych związkach. Dają także widzom swoistą  "lekcję miłości”, przekonując, że na prawdziwe uczucie nigdy nie jest za późno.

Gospodynią wydarzenia będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się spotkanie z autorkami filmu. Reżyserki - Małgorzata Goliszewska i Kasia Mateja - wezmą udział w rozmowie zdalnie.


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.


BILETY dla seniorów: 16 zł


O FILMIE:

LEKCJA MIŁOŚCI | LESSONS OF LOVE
reż. Małgorzata Goliszewska, Kasia Mateja, Polska 2019, 72’

"Ta cząstka życia należy do mnie!" stwierdza Jola – ekscentryczna, kochająca kolorowe stroje kobieta tuż przed siedemdziesiątką. Po pięćdziesięciu latach zdobywa się na ważny krok – ucieka z Włoch, od małżeńskiego koszmaru, do swojego rodzinnego Szczecina. Tam wreszcie żyje tak, jak zawsze marzyła: tańczy, śpiewa, pisze wiersze i piosenki. Jej teksty opowiadają o miłości, której nigdy nie zaznała. W oczach Joli świat jest romantyczny, kolorowy, dramatyczny.

Pewnej nocy na parkiecie w Cafe Uśmiech poznaje Wojtka – starszego od siebie mężczyznę, który zakochuje się w niej bez pamięci. Wszystkie przyjaciółki Joli, a także szóstka jej dzieci, namawiają ją do rozwodu z Bogdanem, alkoholikiem, który został we Włoszech. Tylko ksiądz stara się ją od tego odwieść, twierdząc, że powinna wybaczyć i pozostać wierną do końca. Jola się waha i nie wie, co robić. Zmierzyć się z trudnym rozwodem i wyjść na nowo za mąż? A może po prostu żyć chwilą i nie wracać do przeszłości? Czy odważy się żyć swoim życiem?

Film produkcji HBO Europe
Film prezentowany z angielskimi napisami.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.