Rozrywka 50 plus

Polska komedia "Teściowie"

Kino Pod Baranami zaprasza seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 15 września, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się polska komedia Teściowie z gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Debiutujący reżyser Kuba Michalczuk, opowiada w filmie Teściowie historię wesela, które… nigdy się nie odbyło! Wystawne przyjęcie dopięte jest na ostatni guzik - brak jedynie państwa młodych, którzy w ostatnim momencie zrezygnowali z zawarcia związku małżeńskiego. Na placu boju zostają tytułowi teściowie, będący reprezentantami dwóch, kompletnie odmiennych światów.

Scenariusz filmu został oparty na sztuce teatralnej Wstyd autorstwa uznanego dramaturga Marka Modzelewskiego, która była wystawiana w warszawskim Teatrze Współczesnym. W obsadzie Teściów znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna.

REŻYSER O FILMIE:

Śmieszne i intrygujące postaci, narastające w lawinowym tempie konflikty i tajemnica nieudanego ślubu sprawiały, że już na poziomie scenariusza bawiłem się świetnie. Mając w głowie naszą niesamowitą obsadę, od razu wizualizowałem sobie gęste od słownych szermierek sceny. (...) Nie jest to kolejna komedia romantyczna, ale błyskotliwa obserwacja społeczna. W tym filmie śmiejemy się z nas samych, tak jak w kultowych komediach, które jako widzowie wszyscy kochamy

Gospodynią spotkania wokół filmu Teściowie będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

BILETY dla seniorów: 16 zł

O FILMIE:

TEŚCIOWIE | IN-LAWS
reż. Kuba Michalczuk, Polska 2021, 82’

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust.

Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

Film prezentowany z angielskimi napisami.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

 


Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.