Rynek 50 plus

Hanna Nowakowska wyróżniona


30 września 2022 r. podczas XIV międzynarodowego festiwalu filmowego „Niepokorni Niezłomni Wyklęci” zorganizowanego w Gdyni   Hanna Nowakowska jako wnuczka i córka ocalałych z KL Ravensbrück odebrała wyróżnienie „Drzwi do wolności” przyznane za  "bycia strażnikiem pamięci i strażnikiem dobra, a także za wiele lat pracy, poświęcenie i odwagę do nieustannej walki o wolność i upowszechnianie prawdy o ofiarach niemieckiego obozu koncentracyjnego KL Ravensbrück."

Warto zajrzeć, więcej szczegółów pod linkiem  

https://festiwalnnw.pl/swiat-niczego-sie-nie-nauczyl-wojenne-rysunki-dzieci-polskich-i-ukrainskich/

Hanna Nowakowska, odbierając nagrodę, powiedziała m.in.: „Chociaż świadczymy, czym jest wojna, niestety świat niczego się nie nauczył, bo historia się powtórzyła na Ukrainie.".  

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

 • Ewa Semków 08/12/2022, 23:55

  Chylę czoła i serdecznie gratuluję Pani Hannie Nowakowskiej. Świat jest pełen tlących się konfliktów, cały świat patrzy i nic. Dlatego trzeba niestrudzenie "świadczyć czym jest wojna" i głośno krzyczeć o pokój .

 • Zdzisława Wenska 20/11/2022, 14:10

  Gratulacje i wyrazy najszczerszego uznania dla Pani Hanny Nowakowskiej

 • Isabel 16/10/2022, 8:55

  Serdeczne gratulacje z wyrazami szacunku dla Pani Hanny Nowakowskiej.
  Nie ma nic gorszego niż wojna i związane z tym cierpienie. Ci ludzie, którzy niosą pamięć i prawdę są bohaterami naszych czasów.

 • Ewa Radomska 16/10/2022, 8:05

  Wielki szacunek i uznanie.
  Nie może zaginąć pamięć o tamtych okrutnych wydarzeniach aby nigdy się już nie powtórzyły choć na przykładzie tego co dzieje się na Ukrainie - cienka jest wciąż granicą między wojną a pokojem...

 • Jadwiga Śmigiera 15/10/2022, 6:13

  Najszczersze gratulacje i wyrazy uznania dla Pani Hanny Nowakowskiej.