Rynek 50 plus

Opadające liście (reż. Aki Kaurismäki)


Najnowszy film Akiego Kaurismäkiego i zdobywca Nagrody Jury na ostatnim festiwalu w Cannes. Kolejny tytuł prezentowany w ramach cyklu Dojrzałe Kino to Opadające liście - słodko-gorzka opowieść o życiowych outsiderach. Pokaz w Kinie Pod Baranami w środę, 14 lutego, poprzedzi prelekcja, którą z ekranu wygłosi red. Maria Malatyńska.

Najważniejszy fiński reżyser Aki Kaurismäki (Po tamtej stronie, Człowiek bez przeszłości) wraca do kin ze słodko-gorzką opowieścią o życiowych outsiderach, którzy poszukują szczęścia. Film Opadające liście to celebracja małych chwil i niepozornych gestów, w której jest miejsce na humor, wzruszenie, głęboki humanizm, ale i komentarz do aktualnych wydarzeń społeczno-politycznych.  
Pokaz filmu Opadające liście w środę, 14 lutego, o godzinie 11.00 poprzedzi prelekcja, którą z ekranu wygłosi red. Maria Malatyńska. Na uczestników pokazu czeka poczęstunek w postaci kawy, herbaty i ciasteczek.

BILETY dla seniorów: 20 zł

O FILMIE:

OPADAJĄCE LIŚCIE | KUOLLEET LEHDET
(Aki Kaurismäki) FI/DE 2023, 81'

MFF w Cannes 2023 - wygrana: Nagroda Jury - Najlepszy film (Aki Kaurismäki)
MFF w Cannes 2023 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Aki Kaurismäki)
Złote Globy 2024 - nominacje: Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu (Alma Pöysti), Najlepszy film nieanglojęzyczny

Ansa to małomówna pracowniczka lokalnego supermarketu, Holappa z kolei zarabia na życie na budowie. Łączy ich szlachetne usposobienie oraz pasmo kolejnych porażek, jakich oboje na każdym kroku doświadczają. Kobieta straciła właśnie pracę, bo jej przełożonym nie spodobał się ludzki gest, na jaki się zdobyła, mężczyzna natomiast zmaga się z poważnym problemem alkoholowym.

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27
31-010 Kraków
12 423 07 68
www.kinopodbaranami.pl
www.e-kinopodbaranami.pl

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.