Rynek 50 plus

Rowerem do szkoły!

Według międzynarodowego badania Global Matrix 3.0, wynika, że jedynie 20 % polskich dzieci spełnia kryteria Światowej Organizacji Zdrowia dotyczące codziennej aktywności fizycznej. Według badania powinna ona trwać co najmniej godzinę. Jak temu zaradzić? TrybEco proponuje – jedź rowerem do szkoły!

Po prostu dla zdrowia
Regularna jazda na rowerze np. do szkoły wpłynie na zwiększenie odporności dziecka. Specjaliści są zgodni, że systematyczna aktywność fizyczna powoduje, że nasz organizm lepiej broni się przed infekcjami. Jazda na rowerze dotlenia też mózg i pomaga w zwiększeniu koncentracji. Dlatego warto zachęcać dzieci by w miarę możliwości wybierały rower jako transport do szkoły. Dziecko będzie miało ogromną frajdę z jazdy, natomiast rodzic, babcia, dziadek pewność, że robi coś dla poprawy zdrowia swojej pociechy.

Brak kondycji nie wyklucza
Twoja pociecha nie musi być sportowcem, by jeździć na rowerze. Dzięki regularnym dojazdom do szkoły, już po krótkim czasie zauważy, że jest w stanie nie tylko  szybciej, niż przy pierwszej, przejażdżce pokonywać drogę do szkoły, ale że sprawia mu to coraz większą przyjemność. Nasze rowery hybrydowe pomagają w momencie, kiedy trasa staję się wymagająca. Dzięki elektrycznemu napędowi możemy wspomóc nasze mięśnie w jeździe oraz sprawić, że stanie się ona przyjemniejsza – mówi Tomasz Przygucki, CEO TrybEco

Rowerem jest wygodniej
Szczególnie jeśli mowa o rowerze z dodatkowym napędem elektrycznym. Jeśli droga do szkoły jest obfita w podjazdy, wystarczy, że dziecko włączy napęd i dzięki temu bez trudu pokona wzniesienie. Co ważne, napęd elektryczny w pojazdach TrybEco nie zastępuje siły i pracy nóg, a jedynie wspomaga jazdę na rowerze. Takie rozwiązanie sprawi, że dziecko będzie chętniej podróżowało rowerem.

Jak wybrać rower dla najmłodszych?
Tutaj z pomocą powinien przyjść wykwalifikowany personel, który pomoże dobrać odpowiedni jednoślad dla dziecka. Najlepiej do sklepu przyjść z dzieckiem by mogło po pierwsze wybrać wymarzony rower, a po drugie łatwiej będzie dobrać jednoślad.  Najważniejsze przy zakupach jest to by dziecku było wygodnie. Należy także zwrócić uwagę na ułożenie siodełka, wielkość ramy czy kół.
Dojazd do szkoły rowerem może być doskonałym wstępem do tego by dziecko przekonało się do regularnej aktywności fizycznej i przeznaczało na nią więcej niż jedną godzinę dziennie zalecaną przez WHO.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.