Rynek 50 plus

Sama ze sobą ...

Jak sobie radzić z upływem czasu, dobrze wyglądać i dobrze się czuć? Mało, która kobieta dobrze znosi upływ czasu zwłaszcza gdy wchodzi w okres menopauzy. Jak pomóc sobie i nadal czuć się ze sobą dobrze?

1.Zaakceptuj zmiany

Rozpamiętywanie tego co było i pesymistyczne nastawienie co do przyszłości nie pomoże Ci a tylko zaszkodzi.

Czas upływa i musimy się z tym pogodzić, zamiast Myślec o tym co było trzeba dbać o to co będzie. Zastanów się co byś chciała zrobić i co zmienić w swoim życiu.

2.Znajdź sobie hobby

Jeśli całe życie chciałaś coś robić a nie miałaś czasu to teraz jest najwyższa pora na to. Poszukaj odpowiedniego kursu i jak najszybciej się na niego zapisz.

A co jeśli nic takiego Cie nie interesuje? Zastanów się co lubisz robić, może czytać, słuchać muzyki a może szyć? Wygospodaruj jeden wieczór w tygodniu i całkowicie się temu oddaj. Czytanie ulubionej książki i picie aromatycznej herbaty czy kieliszka wina w ulubionym fotelu to naprawdę fajny pomysł na jesienny i zimowy wieczór.

3.Dbaj o relacje z bliskimi

I staraj się by były one jak najwyższej jakości. Może warto wyjść z mężem do tej nowo otwartej restauracji o, której słyszałaś tyle dobrego.

 Z przyjaciółką wybrać się do kina i na zakupy, córkę zabrać do kawiarni a z wnukami pójść do wesołego miasteczka? Wszystkie te propozycje charakteryzują się tym, że mają sprawić przyjemność Tobie i Twoim bliskim.

Często mylnie podtrzymywanie relacji postrzegamy jako konieczność przygotowania trzydaniowego obiadu na niedziele czy zorganizowania całych świąt. Jeśli to lubisz to wszystko jest w porządku, ale jeśli Cie to męczy to najwyższa pora by to zmienić.

4.Dbaj o siebie

Czyli badaj się regularnie i pielęgnuj ciało. Kup sobie dobre i obłędnie pachnące kosmetyki, których aplikacja będzie sprawiać Ci przyjemność.

Kup też ładne i dopasowane do sylwetki ubrania. Zacznij jeść więcej warzyw i owoców a sama zauważysz jak znakomicie wyglądasz.


5.Ruszaj się

Nawet jeśli do tej pory tego nie robiłaś to powinnaś zacząć. Kiedy się ruszasz dbasz o swoja sylwetkę, o zdrowie i samopoczucie bowiem aktywność fizyczna wyzwala endorfiny. Aby sport sprawiał Ci przyjemność musisz wybrać dyscyplinę najlepszą dla siebie.

Może to być pływanie, jazda na rowerze, bieganie czy spacerowania, a może jazda konna? Jeśli masz mało czasu to może zaczniesz jeździć na rowerku stacjonarnym przy okazji oglądając ulubiony program lub czytając książkę?

6.Porozmawiaj o tym co Cię trapi

Często wpadamy w błędne koło gdy nie potrafimy rozmawiać o swoich problemach. Skąd najbliższe osoby mają wiedzieć co Cię trapi jeśli im tego nie mówisz?

Zamiast udawać bohaterki, której nic nie martwi porozmawiaj szczerze z kimś zaufanym o tym jak ciężko znieść Ci pewne zmiany.

Może to być mąż, najlepsza przyjaciółka lub własna córka. Po takiej rozmowie poczujesz się dużo lżej.

7.Rozpieszczaj się

Jeśli nie teraz to kiedy? My kobiety o sobie prawie zawsze myślimy na końcu. Gotujemy obiad z trzech dań po całym dniu pracy, kupujemy dziecku najlepsze zabawki kosztem własnych potrzeb itp.

Teraz nadszedł czas by zadbać tylko o siebie. Co prawda wbrew pozorom ciężko się tego nauczyć ale nie musisz od razu wydawać fortuny. Zastanów się co lubisz robić, ubierać, jeść i jakich kosmetyków używać. Wstąp do kawiarni na pyszną kawę, kup kaszmirowy szal, zwykły balsam zamień na ten o oszałamiającym zapachu, kup nowe kolczyki itp.

Dzięki temu będziesz się lepiej czuła sama ze sobą.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • Stara kobieta 08/09/2019, 10:24

    Idealne rady dla idealnej kobiety, która weszła w smugę cienia.
    Piszą je ci/te, którzy/ktore nie mają zadnych życiowych problemów! Mogą sobie uprawiać swoje hobby, mają liczna, kochająca rodzinę, pobieraja dobrą emeryturę albo są rentierami...