Rynek 50 plus

Wywiad Edyta Tarnawska


Wspaniała kobieta, jak o sobie mówi od 15 lat jest w podróży - najpierw w Irlandia a od 6 lat USA. Szczęśliwa kobieta, żona, mama 10 letniej Zuzi. W konkursie literackim "List do Mamy /Wspomnienie"  zorganizowanym przez serwis społecznościowy kobieta50plus.pl otrzymała główną nagrodę za wiersz "Zaszło słońce".
 


kobieta50plus.pl    Piękny wiersz "Zaszło słońce" to ciepłe słowa miłości do Matki płynące z serca.
Czy trudno jest mieszkać z dala od Polski?  Jakie widzisz plusy i minusy Twojego wyboru?


Edyta Tarnawska


Dziękuję serdecznie za wyróżnienie i miłe słowa. Decyzję o wylocie z Polski podjęłam jako nastolatka z głową pełną marzeń i planów. Życie, różne doświadczenia to oczywiście zweryfikowało.;) Początki były bardzo trudne, ogromna tęsknota za przyjaciółmi, rodziną, strach i to poczucie przytłoczenia „wielkim światem”. Dziś mieszkamy jeszcze dalej od domu i oczywiście że nie jest łatwo. Natomiast staramy się być w Polsce możliwie jak najczęściej, Zuzia uczęszcza do polskiej szkoły, częste rozmowy z rodziną, choć wirtualnie, nie zastąpią bliskości to dają namiastkę domu. 

Nie szukam plusów i minusów swojej decyzji. Patrzę wstecz i nie żałuję swojego wyboru. Wiem że miejsce w którym jesteśmy jest dla naszej rodziny dobre. Cieszę się i jestem wdzięczna za możliwość podróżowania, odkrywania świata i rozwoju.


kobieta50plus.pl    Skąd czerpiesz inspiracje do swoich wierszy?


Edyta Tarnawska

Uczciwie przyznam że nigdy nie szukałam i nie szukam inspiracji. One same przychodzą, znienacka, przy porannej kawie czy spacerze w deszczu. Kiedy z piekarnika unosi się zapach chleba czy kiedy słucham Chopina. Moje wiersze to ja, to jest moja codzienność, nieraz bolesna i trudna a częściej pełna radości, entuzjazmu i wdzięczności. Każdy mój wiersz to jakaś historia ubrana w słowa. Zachwycają mnie  drobiazgi, zachody słońca, stokrotki, śmiech dzieci. Uważam że codzienność jest tak piękna i bogata że nawet wyjście na zakupy może nas zainspirować i ubogacić.


kobieta50plus.pl  Powiedź proszę jakie są dziś Edyty Tarnawskiej marzenia ?   

Edyta Tarnawska

Marzeń mam  pełną głowę. A na każde spełnione marzenie mam dwa kolejne;) Począwszy od tych dotyczących świata, mojej rodziny i przyjaciół na tych bardzo osobistych kończąc. Dzisiaj, przede wszystkim nie boję się marzyć! Jest takim moim głębokim pragnieniem i marzeniem byśmy byli dla siebie i siebie nawzajem serdeczni, wyrozumiali, byśmy wyzbyli się tej potrzeby osądzania i niezdrowej rywalizacji a stawali się dla siebie nawzajem inspiracją, byśmy umieli widzieć dobro w drugim człowieku. A dla siebie o radość, o spokój serca i umiejętność tworzenia wierszy które codzienność ubierają w całą paletę barw i zmuszają serce do odpoczynku.

kobieta50plus.pl    Jesteś wzorem do naśladowania dla dojrzałych kobiet na całym świecie, inspiracją dla wielu dojrzałych, aktywnych Polek. Jakie przesłanie chcesz przekazać czytelniczkom kobieta50plus.pl?


Edyta Tarnawska

Dziękuję, bycie dla kogoś wzorem to duża odpowiedzialność i na razie mam nadzieję że jestem wzorem dla mojej córki, a jeśli jeszcze kogoś zainspiruję to będzie to dla mnie ogromne wyróżnienie. Chcę ją nauczyć ,że kobieta to wrażliwość, miłość i troska i że właśnie to jest jej siłą! A czytelniczkom kobieta50plus chciałabym powiedzieć żeby największą troską i miłością otoczyły siebie. By nie odkładały marzeń na jutro, na za rok na wieczność. To my tworzymy naszą rzeczywistość i nauczyło mnie życie, że nie będę w pełni mogła zaopiekować się bliskimi kiedy nie zatroszczę się o siebie o swoje marzenia i potrzeby. Dlatego, nie bójmy się zmieniać świata, kolorować go swoimi kredkami i ubogacać swoją mądrością i spokojem. W dobie internetowych „ideałów” bądźmy po prostu sobą i nie traćmy swojej autentyczności.

Pozdrawiam serdecznie wszystkie piękne kobiety które będą to czytać.


Zdjęcie z archiwum rodzinnego Edyty Tarnawskiej

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • Edyta Tarnawska 22/06/2020, 18:46

    Z całego serca dziękuje. Pozdrawiam serdecznie