Styl 50 plus

Obraz do salonu

Postaw na efektowny obraz do salonu!


Udekorowanie mieszkania jest łatwiejsze, niż sądzimy. Jeśli szukamy prostego, ale efektownego pomysłu, świetną opcją jest po prostu obraz do salonu. Zawieszony w centralnym miejscu pokoju, by od razu rzucał się w oczy, zmieni w mgnieniu oka dotychczasową jakość wnętrza. A co może się znaleźć na płótnie? Propozycji jest całkiem sporo.  

Przy wybieraniu wzoru, warto wziąć pod uwagę dwa aspekty. Pierwszym jest oczywiście nasz gust. Drugim styl, jaki dominuje w naszym salonie. Ścienna dekoracja powinna korespondować z meblami, dodatkami i kolorami ścian. Wówczas zyskamy harmonijną przestrzeń. Gdzie natomiast warto szukać inspiracji? Wszędzie naokoło – w przyrodzie, w sztuce, w naszych zainteresowaniach. Obrazy w salonie nie muszą przedstawiać tylko martwej natury lub malowniczych pejzaży. A jeśli na takie chcemy się zdecydować, koniecznie sięgnijmy po widok w niecodziennej odsłonie.

Obraz znanego artysty? Jest w zasięgu ręki!
Zaczniemy od salonu prawdziwego miłośnika sztuki. Jeśli bliskie nam jest malarstwo wielkich artystów – realistów, kubistów czy portrecistów – wybierzmy perfekcyjnie wykonaną reprodukcję, by w każdym momencie dnia móc się cieszyć naszym ulubionym dziełem. Tutaj możliwości są praktycznie nieograniczone. Nawet jeśli w ofercie danego sklepu nie widzimy konkretnego wzoru, z łatwością możemy zlecić zrobienie obrazu na zamówienie. Wyobraźmy sobie, że nad kanapą w salonie pojawi się słynna fala japońskiego mistrza, kubistyczny portret Picassa lub abstrakcja w duchu Jacksona Pollocka idealna do industrialnej stylizacji! Choć powiedzieliśmy na samym początku, że warto dobierać dodatki, by pasowały do przestrzeni, ciekawym zabiegiem jest stworzenie wystroju z kontrastującymi ze sobą elementami – na przykład abstrakcyjny obraz w wystroju retro.

Ptasie inspiracje, czyli salon w kolorowych piórkach

https://redro.pl/obrazy/przeznaczenia/do-salonu/

Elementy ze świata natury to świetny sposób na ozdobienie salonu. Zanim zaproponujemy nieco bardziej znane i popularne floralne motywy, skupimy się na wprowadzeniu do przestrzeni najprzeróżniejszych zwierząt! Choć jest to pomysł dość odważny, gwarantujemy, że pozwoli nam się cieszyć zupełnie nową jakością przestrzeni. W grę wchodzą oczywiście sylwetki dzikich kotów skrywających się w egzotycznej gęstwinie, spacerujące po afrykańskiej sawannie słonie lub wizerunki leśnych gatunków ukazane w postaci starodawnych rycin – jeleni, lisów bądź niedźwiedzi. Ostatnia z wymienionych propozycji będzie pasować jak ulał do wnętrza w duchu eko lub retro. Jeśli natomiast chcemy ożywić pokój, sięgnijmy po przedstawiający kolorowe ptaki obraz do salonu 3d. Na płótnie mogą być przedstawione barwne papugi, tukany lub intensywnie różowe flamingi. Ich sylwetki sprawdzą się w wystroju boho i urban jungle.

Kwiaty – dekoracja, która się nie zestarzeje   


Czy jest motyw dekoracyjny, który odznacza się uniwersalnym i ponadczasowym rozwiązaniem? Z pewnością są to kwiatowe przedstawienia. W zależności od tego, jaki gatunek wybierzemy oraz w jaki sposób będzie zaprezentowany, taką ozdobę bez trudu dopasujemy do nowoczesnej bądź tradycyjnej aranżacji. Na uwagę zasługują z pewnością martwe natury z kwiatami w ozdobnych wazonach. Kolorowa fotografia o artystycznym charakterze sprawdzi się w minimalistycznej stylizacji, z kolei kubistyczna kompozycja będzie pasować jak ulał do nowocześnie urządzonego pokoju. W przypadku sielankowego wystroju postawmy na przedstawienie łąki usianej polnymi gatunkami, a w prowansalskim salonie świetnie zaprezentuje się pole fioletowej lawendy. Kwiatowy wzór możemy uzupełnić, dobierając do płótna pasującą ramę – elegancką lub minimalistyczną.  

Malarski pejzaż dla miłośników romantyzmu

https://redro.pl/obrazy/

Na sam koniec zaproponujemy rozwiązanie, które może się wydawać znane, a przez to zwyczajne. Chodzi nam bowiem o malowniczy pejzaż. Nie będzie to jednak ani fotografia, ani realistyczny malunek, lecz krajobraz o artystycznym charakterze. Postawiliśmy bowiem na kompozycję, która przedstawia akwarelowy malunek. Wodne farby mają to do siebie, że tworzą transparentne przedstawienie o miękkich, rozlewających się konturach. I właśnie taki widok chcemy zaproponować do wystroju, który odznacza się romantycznym charakterem. Jakie pejzaże mogą przedstawiać takie obrazy do salonu? Las, delikatnie zamglony, to pierwsza nasza propozycja. Drugą są górskie wierzchołki, natomiast trzecią jest wybrzeże z delikatnie pofalowanym morzem. Taki widok wprowadzi do pokoju spokojny i idealny do relaksu klimat, dlatego warto rozważyć ten pomysł, gdy zależy nam na stworzeniu delikatnej w wyrazie stylizacji.

Który wariant najbardziej pasuje do naszego salonu? Który będzie zarówno cieszył nasze oczy, jak i perfekcyjnie uzupełniał dotychczasową stylizację? Zastanówmy się dobrze i wybierzmy rozwiązanie, które zagwarantuje nam błyskawiczne odświeżenie wnętrza.   


Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • 7 8 Krystyna 30/11/2020, 16:10

    Oh piękne te obrazy. Patrząc się na tę kolorowe kompozycje odrazu zmienia się nastrój każdego.