Szansa 50 plus

Jak odnaleźć wewnętrzny spokój?

Masz za dużo na głowie? Towarzyszy Ci ciągły stres i napięcie? Przeczytaj, co zrobić, by odnaleźć wewnętrzny spokój. Poznaj trzy proste sposoby.

Jak to jest, że niektórzy potrafią być oazą spokoju nawet w trudnych sytuacjach, a inni są kłębkiem nerwów? Wiele zależy od naszego temperamentu, ale też sami mamy duży  wpływ na swoje emocje.  Warto więc dołożyć wszelkich starań, by umieć zachować równowagę wewnętrzną. Jak to zrobić? Wypróbuj nasze trzy sposoby.

Zarezerwuj czasu tylko dla siebie
Wyłącz telewizor, wycisz telefon i pomyśl o czymś miłym. Zastanów się, co szczególnie sprawiało Ci radość zanim pochłonęła Cię rodzina i praca. Zrób wreszcie coś dla siebie! Wybierz się na długi spacer, weź relaksującą kąpiel. Po prostu czasem spędź miło czas sama ze sobą!

Postaw na rozwój osobisty
Dziś jest wiele możliwości rozwoju. Możesz zapisać się na jakiś kurs online, przeczytać ciekawą książkę, zainspirować się aktywnością innych kobiet w swoim wieku. Masz prawo mieć swoje pasje i korzystać z życia! Nie słuchaj niczyich rad, pójdź za głosem serca, a szybko odzyskasz równowagę i spokój.

Otwórz się na twórczość
Nie masz talentu – nie szkodzi! Ważny jest sam proces, nie efekt działań. Kolorowanie, szkicowanie, malowanie, makrama… Wszystkie te aktywności  powodują wzrost poziomu hormonów szczęścia w organizmie, a satysfakcja z własnoręcznie wykonanego dzieła szybko poprawi Twój nastrój i samoocenę. W mgnieniu oka stres zniknie, a Ty poczujesz się odprężona i pełna energii. Nie wierzysz? Spróbuj!
 
dr. Barbara Górnicka-NaszkiewiczA jeśli chcecie rozwijać się twórczo Autorka zaprasza na www.supersenior.studiob24.pl  gdzie znajdziemy ciekawe informacje i książki ćwiczeniowe do rozwoju osobistego.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • kira 25/02/2021, 9:47

    warto wprowadzać w życie, co istotne nie są trudne do realizacji - doskonałe podpowiedzi