Szansa 50 plus

Na karierę w IT nigdy nie jest za późno

Branża IT jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów gospodarki, co sprawia, że specjaliści mogą liczyć na bardzo atrakcyjne oferty pracy.

 
Właśnie dlatego możliwość rozwoju w tym kierunki jest interesującym rozwiązaniem nie tylko dla osób młodych, które dopiero zaczynają swoją zawodową drogę, ale też dla osób, które posiadając już doświadczenie w innym zawodzie, chciałyby się przebranżowić.

To szansa na pokierowanie swoim rozwojem zawodowym w zupełnie nowy sposób, a co więcej - na taki krok nigdy nie jest za późno! Poniżej przedstawiamy powody, które sprawiają, że na rozpoczęcie kariery w IT masz szansę niezależnie od wieku i doświadczenia.

Nie musisz zaczynać od zera
Kiedy w naszym zawodzie mamy już ugruntowaną pozycję, zmiana branży i zaczynanie wszystkiego od nowa nie brzmi zachęcająco. Dobra wiadomość jest taka, że wcale nie musi to tak wyglądać. Zdobywanie nowych umiejętności nie wymaga rezygnacji z obecnej pracy i powrotu do szkoły - szeroka oferta specjalistycznych szkoleń i kursów online jest świetnym sposobem na zdobycie umiejętności i wiedzy potrzebnych na start.

Warto jednak pamiętać, że IT to nie tylko programowanie. Coraz więcej ofert pracy dotyczy na przykład sektora usług marketingowych w sieci - pojawiające się sklepy internetowe, a także dążenie firm do zaistnienia w sieci sprawiają, że kariera w SEO jest bardzo przyszłościowa. Jak nauczyć się pozycjonowania stron? Sprawdź ofertę kursu SEO przygotowaną przez Neadoo Digital - to szkolenie z pozycjonowania, które zostało stworzone właśnie z myślą o osobach początkujących. Zdobędziesz solidne podstawy, zgłębisz tajniki pozycjonowania w Google oraz przygotujesz się do rozpoczęcia pracy w zawodzie. Co istotne, szkolenie prowadzone jest przez specjalistów SEO z wieloletnim stażem na co dzień realizujących kampanie SEO dla klientów agencji, co jest gwarancją uzyskania aktualnej wiedzy od praktyków. Branża SEO jest bardzo dynamiczna, przez co nawet książki wydane rok temu, mogą zawierać nieaktualne już informacje.

Dobierz zawód pod kątem swoich umiejętności
Często wybieramy przyszły zawód nie pod kątem naszych zainteresowań i predyspozycji, ale skupiając się przede wszystkim na kwestiach finansowych. Takie podejście kończy się niestety często odczuwaniem rosnącej niechęci do swojej pracy oraz kiepskim samopoczuciem, które negatywnie odbija się na naszej produktywności.

Praca w IT wymaga bardzo różnorodnych umiejętności - myślenie analityczne jest tu równie istotne, jak elastyczność, która pozwala spojrzeć na dany problem z zupełnie innej perspektywy. Bardzo możliwe więc, że posiadane przez Ciebie cechy i umiejętności, które marnują się w Twojej obecnej pracy, staną się Twoją siłą po zmianie branży! Na przykład jako specjalista SEO musisz posiadać nie tylko wiedzę techniczną, ale też być w stanie szybko odpowiadać na pojawiające się komplikacje wynikające na przykład z aktualizacji wprowadzanych w algorytmie Google. Nauka pozycjonowania stron jest więc stałym wyzwaniem, dzięki któremu każdego dnia pracy możesz poszerzać swoją wiedzę.

Nowy zawód to szansa na lepszą przyszłość
Zawody techniczne, związane z komputerami i Internetem cieszą się coraz większym zainteresowaniem z powodu ich rosnącego znaczenia. I to właśnie to jest ich największą siłą - obecnie trudno nawet wyobrazić sobie świat bez nowych technologii, wybierając więc pracę w IT, nie trzeba martwić się o swoją zawodową przyszłość.

Warto jednak pamiętać, że do utrzymania się w tak szybko rozwijającej się branży nie wystarczą raz zdobyte umiejętności - szkolenie SEO od podstaw wystarczy na start, jednak również pracując już w zawodzie, warto korzystać z dostępnych kursów dla ugruntowania swojej wiedzy i zapoznania się z nowymi rozwiązaniami i technikami pozycjonowania w Google.

Innowacyjne podejście zapewnia rozwój branży
Przechodząc do branży IT, często porównujemy się z młodszymi osobami, uznając, że są one lepiej przygotowane i zaznajomione z tą branżą - naturalne predyspozycje młodych osób do zrozumienia zagadnień informatycznych możemy potraktować jednak jako stereotyp. Specjalistyczna wiedza nie wynika z częstotliwości kontaktu z nowymi technologiami, jej zdobycie wymaga nauki i praktyki. A doświadczenie wyniesione z poprzedniej pracy powinniśmy traktować nie jako obciążenie, a zaletę, która wyróżnia nas na tle innych kandydatów na dane stanowisko.

Dobra strategia marketingu internetowego musi opierać się nie tylko na zastosowaniu sprawdzonych technik SEO, powinna być też dostosowana do konkretnej branży i odbiorcy, którego ma przekonać. Różnorodne umiejętności i doświadczenie pozwalają spojrzeć na to zagadnienie w zupełnie nowy sposób, dzięki czemu mamy szansę stworzyć kampanię innowacyjną, która pozwoli na osiągnięcie lepszych pozycji niż konkurencja.

Kariera w IT czeka właśnie na Ciebie!
Na rozpoczęcie przygody w IT nigdy nie jest za późno! Twoje szanse na sukces zależą przede wszystkim od chęci i motywacji do nauki - znajdź możliwości do zdobycia potrzebnej wiedzy i nie pozwól, by strach przed nowym odebrał Ci szansę na rozwój. Pamiętaj, że nie wszystko musisz odkrywać samodzielnie - jeśli chcesz nauczyć się pozycjonowania, korzystaj z doświadczenia praktyków SEO, którzy przeszli już tę samą drogę. Wybierz kurs dopasowany do Twoich potrzeb i ciesz się sukcesami w nowej branży!

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.