Szansa 50 plus

Znów malujemy!

W Klubie „Przy Lasku” na warszawskim Ursynowie, jednym z  miejsc Aktywności Lokalnej Warszawy, po okresie długiej przerwy m.in. pandemicznej, znów zapachniało farbami i rozstawione zostały sztalugi!  Oczywiście wprowadzono wymagany reżim sanitarny

Realizowany w Klubie  „Przy Lasku” swego czasu, cieszący się ogromnym zainteresowaniem, program „Pasja nie zna wieku...”, w którym brali udział i dorośli i dzieci próbujący swoich sił  twórczych poprzez malarstwo sztalugowe, w dniu 16 października 2021 wznowił działalność!

Ile było radości przy powitaniach tych, którzy brali w nim wtedy udział, stęsknionych za tamtą atmosferą i czasem tak pięknie i twórczo spędzonym. Oczywiście przybyły też nowe osoby,   dorośli i dzieci, wszyscy cieszą się na twórczą przygodę! Bowiem kiedy staje się sam na sam z kartonem rozpiętym na sztaludze, do ręki bierze się pędzel i układa obok siebie tuby z farbami wtedy nagle otwierają się przestrzenie wyobraźni i ręka sama zaczyna podążać za nią...

Justyna Bazylewicz, prowadząca warsztaty plastyczne EmoArt, artysta plastyk i edukatorka przedstawiła temat - uczestnicy poznali dwa kroki będące początkiem ścieżki do malarstwa intuicyjnego. Program EmoArt zakłada iż realizowane spotkania/warsztaty malarskie to przestrzeń dla każdego, miejsce gdzie  można wyzwolić się z ograniczeń umysłu, zrelaksować i spojrzeć na sprawy, które nas nurtują z innej perspektywy. I zadanie sobie  odwiecznych pytań, na które odpowiedź  uzmysłowi nam siebie samego i swoje miejsce w życiu... „Gdzie jesteś? Co robisz? Co czujesz? Jaka myśl ci towarzyszy? Jakie pragnienie?” I konkluzja, że  spełnienie pragnienia swojego serca to najwspanialszy dar jaki można sobie ofiarować!

No i poszły w ruch pędzle pośród gwaru szczególnie miłych dziecięcych głosów, które bardzo aktywnie i z przejęciem podeszły do sprawy!

Poplonem poprzednich spotkań „Pasja nie zna wieku...” były wystawy malarskie cieszące się wielkim zainteresowanie i podziwem – bo wiele obrazów nie odbiegało poziomem od profesjonalnych twórców!

Więcej o warsztatach  na  https://www.facebook.com/people/Klub-Przy-Lasku/100032105936192/


Ewa Radomska
   

   


Zdjęcie:  obraz autorstwa Zosi,  klasa VIII, namalowany akrylem wym. 50 x 70 cm  

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

  • Ewa z Bajkowa 24/10/2021, 16:17

    Obraz namalowany przez Zosię z VIII klasy - osiem pięknych jesiennych czerwonych drzew jest tak pełen dobrej energii, tak optymistycznie nastraja, mimo, że to jesień to nie ma tu ani "grama" smutku! Gratuluję młodej malarce!

  • Janusz F. 22/10/2021, 17:30

    Jestem przeszczęśliwy, że znowu malujemy. Po pierwsze warsztaty zaczęły się od radości ponownego spotkania z osobami znanymi od lat. Jak zwykle mały poczęstunek herbaciano ciasteczkowy. Samo malowanie poprzedzone wstępem Justyny, a w tle muzyka relaksacyjna. Nie wiadomo jak szybko przeleciały godziny. Tak, to było malowanie od serca, a właściwie od Serca, z Ducha który w nim mieszka. Mam ogromne uznanie dla Hani i Justyny za organizację warsztatów. Ja namalowałem siebie w "dziele" zatytułowanym "Niezaspokojona ciekawość świata".

  • Katarzyna 22/10/2021, 11:45

    Super pomysł. Dzięki takim warsztatom można rozwijać swoje pasje i oderwać choć na trochę dzieci od technologii.