Weranda literacka

Salon piękności. Niezwykłe kobiety w Biblii

książka znanego i cenionego rekolekcjonisty o. Tomasza Zamorskiego OP o sile i odwadze biblijnych kobiet

Kobiety, które uczą, inspirują, stawiają wyzwania, gorszą
W Piśmie Świętym główne role grają mężczyźni – tak brzmi obiegowa opinia, ale czy jest prawdziwa? Co z Maryją, Marią Magdaleną czy Ewą? Przecież nawet w rodowodzie Jezusa występują kobiety, i to nie byle jakie.

Tamar nie cofnęła się przed niczym, żeby dowieść sprawiedliwości, a jej przebiegłość była doceniona nawet przez jej przeciwników. Debora była prorokinią, którą namawiała Izraelitów do wojny, a ostatecznie sama poprowadziła wojska do walki. Podobnie Judyta, która podstępem wdarła się do obozu wroga i obcięła głowę jego dowódcy.

W Biblii nie ma słabych kobiet, wystarczy tylko je poznać.
Zwykły salon piękności to miejsce, w którym można zregenerować siły i odzyskać piękno. Ten niezwykły salon piękności to historie dwunastu zdumiewających kobiet, które pomagają się duchowo zregenerować, odkryć własną siłę i wyjątkowość.

„Muszę przyznać, że nas, mężczyzn, spotkanie z kobietami opisanymi w Biblii nierzadko zawstydza. Ich siła, umiejętności, oddanie, wiara, to, jak blisko są Boga, wydają się dla niejednego nieuchwytnym wzorcem. Każde spotkanie z taką kobietą dotyka nas i powoduje, że chcemy w swoim życiu coś zmienić”.   Tomasz Zamorski OP

Salon piękności. Niezwykłe kobiety w Biblii
o. Tomasz Zamorski OP
Wydawnictwo Znak, 2019
Premiera: 24 maja 2019 r.

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.