Weranda literacka

Szymon Hołownia

nowa i zarazem pierwsza po życiowej rewolucji książka Szymona Hołowni, w której odsłania kulisy swojego wejścia w politykę
 
"FABRYKA JUTRA. Jak postanowiłem rzucić wszystko i uratować świat mojej córki."

Premiera: 9 grudnia 2020

Dlaczego zdecydował się kandydować na prezydenta RP? Jak możliwa jest kampania bez partyjnego zaplecza i finansowania? Jaką Polskę zobaczył z okien kampera, którym zjeździł ją wzdłuż i wszerz? Czego nauczyły go te miesiące, w których odbył setki spotkań i rozmów, doświadczył niesłychanej mobilizacji tysięcy ludzi odkrywających, że są wspólnotą – ale też zderzył się z brutalnymi realiami politycznego światka?  I najważniejsze pytanie: co dalej? Jaki ma dziś program dla Polski?
 
Szymon Hołownia otwarcie i szczerze o robieniu polityki, patologiach władzy i o tym, jak naprawić Polskę.
 
Szymon Hołownia: "Wyrosłem w Polsce przemawiającej, chcę Polski rozmawiającej – w której atrybutem przywódców nie jest mównica, ale stół. A przy tym stole rozmawiamy nie o tym, w czym się nie zgadzamy, lecz o tym, gdzie jest pierwsza rzecz, co do której możemy się zgodzić. Chcę Polski rozmawiającej także poza granicami, nie Polski stale udowadniającej coś całemu światu. Chcę Polski, w której wszyscy przestrzegamy reguł. W której nikomu, nawet prezydentowi, nie wolno chodzić na skróty przez trawnik. W której partie polityczne – potrzebne, bo stanowiące naturalną emanację naszych różnych interesów – ktoś jednak powstrzyma przed wyciąganiem ręki po to, co wspólne: media publiczne, spółki skarbu państwa, samorządy, sądy, historię i Kościół."
 

FABRYKA JUTRA. Jak postanowiłem rzucić wszystko
i uratować świat mojej córki
Autor: Szymon Hołownia

Wydawnictwo Znak, 2020
Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.