Weranda literacka

Zima

Oddaję się marzeniom o zimie.
 
Żeby był puszysty śnieg i żeby mróz malował na szybach piękne wzory … Kiedyś  pory roku przychodziły jedna po drugiej… Teraz  zrobiły się podobne do siebie, a zimy w ogóle prawie nie ma. Więc w moich marzeniach mówię do Zimy. „Zimo daj choć trochę zimy,  daj śniegu, daj ożywczego mrozu…

A zima  odpowiada:  „ Nie stać mnie już na śnieg, a mrozu to w ogóle nie mogę dostać, zamrożony został na specjalne okazje… Tu w niebie też panuje deficyt towarów, wysyłają z ziemi  za dużo ciepła i stąd wszystko tu topnieje, a te reszki, które jeszcze są drożeją  z zimy na zimę i jest ich coraz mniej…”

To już nie będzie nigdy zimy? – pytam  ze smutkiem.

-Otwórz sobie lodówkę. Tyle wam teraz,  ludziom, za wasze nie szanowanie przyrody  zostaje  -  lody w lodówce…Ewa Radomska

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

 • Isabel 08/01/2024, 0:12

  Zima jest i będzie... zbliża się do nas wielkimi krokami. Będzie krótka i mroźna, śnieg też będzie... Klimat może się trochę zmienia, a media robią panikę.

 • Zdzisława Wenska 13/12/2023, 16:13

  Zimy to głównie nie ma w naszym kraju , są jeszcze na świecie mrożne krainy. Mnie też żal tych dawnych zim
  Pozdrawiam wszystkich kochajacych śnieg i mróz

 • Jadwiga Śmigiera 11/12/2023, 7:04

  Wszystkie zimy mojego dzieciństwa były wspaniałymi malarkami. Nie da się przecież pomalować szyb w oknach piekniej niż one to robiły.
  A lody w zamrażarce cieszą pewnie nasze wnuki.
  Chyba nie mamy wyjścia i musimy polubić te lody.
  Bo tamte zimy już nie wrócą ...