Rynek 50 plus

Mam 50 plus i co dalej?

Pójdę do urzędu! Choć parę groszy wyrwę od Państwa, które każe mi pracować do 67-go roku życia

Jestem kobietą po 50-tce. Od roku szukam pracy... Moje spokojne ułożone życie legło w gruzach, kiedy mała firma mojego męża nie wytrzymała konkurencji...
A dziś kto chce pracownika, kobietę  po 50-tym roku życia.... i w dodatku bez doświadczenia zawodowego i bez 30-letniego stażu. Wiem, że szanse mam nikłe.
Skończyłam kursy komputerowe, umiem obsługiwać takie programy jak Word, Excel, Power Point. Ale co z tego? Znaleźć dziś pracę w moim wieku, to jak znaleźć igłę w stogu siana.
Dochodzę do wniosku, że lepiej jest zarejestrować się w urzędzie jako bezrobotna niż szukać dalej.

Człowiek wierzy w to, co nabije sobie do głowy. Chyba naiwnie wmówiłam sobie, że przecież nie jestem stara, że przecież jestem pracowita , jak mało kto, że jestem uczciwa, lojalna...i cały stek innych bzdur...

A życie jest okrutne...nikomu nie zależy na człowieku 50 plus, wezmą młodego, nie będzie chciał pracować, to wezmą innego. Wysłałam tak wiele CV do różnych firm, na różne stanowiska (sprzedawca, osoba do wprowadzania danych, recepcjonistka, fakturzystka, callcenter.. i wiele, wiele innych). I NIC !!!!! Ani jednej odpowiedzi! Ani jednej rozmowy kwalifikacyjnej!

Pójdę do urzędu! Choć parę groszy wyrwę od Państwa, które każe mi pracować do 67-go roku życia...nie dając szansy na pracę... To jakaś paranoja!!! Gdy Bóg da, będę pracować, chcę pracować...tylko nie wiem czy państwo mi w tym pomoże!  Wydawałoby się, że to rola państwa – mieć strategie, plany. Czy państwo coś robi, żeby tworzyć nowe miejsca pracy dla tej rzeszy bezrobotnych 50plus.

A dziś słyszę przez radio, że urzędy są zawalone podaniami 50-ciolatków.
A gdzie następne 17 lat?

Na garnuszku Państwa....na powolnym zdychaniu..... A gdzie nasza duma...?

Ale kogo to tak naprawdę obchodzi...!!!?

Marianna


To jeden z wielu e-maili, które Redakcja kobieta50plus.pl
otrzymuje każdego dnia
Jeśli masz podobne doświadczenia napisz do nas – kontakt@kobieta50plus.pl  

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

 • scolopendra 21/07/2013, 17:25

  Tak, państwo daje paszport i jak nie znajdziesz pracy we własnym kraju, to wynocha na Zachód czyścić sracze i myć staruchów. Tak jest najłatwiej!

 • Dana 08/02/2013, 0:30

  Mam 55 lat od 6 miesięcy nie mam pracy. Wysłałam już chyba 500 odpowiedzi na oferty pracy:( tak jak piszecie ..pracodawcy maja Cię gdzieś..a po co im "stara baba" jak mogą zatrudnić studentów..stażystów..uczniów..w takim kraju kochanym żyjemy ..nasz kochany rząd nie kiwnie nawet małym palcem w bucie żeby nami się zainteresować..sami pochłonięci są tylko tym, żeby im nie zabrakło ..walczą o swoje tylko "koryto"a takich ludzi jak my...to najlepiej ze skały zepchnąć ..bo oddychamy ich powietrzem..mam tylko nadzieję kochani..znacie to przysłowie " to wszystko jest tylko pożyczone" ..mam nadzieję, że tez ich to dopadnie...i będą musieli to oddać..pewnie my tego nie doczekamy ale życzę im wszystkim tego z całego serca i mam nadzieję, że dopadnie ich takie życie jak my teraz mamy...czyli nic..walka o przetrwanie..bez pracy..bez pieniędzy..bez szans na jakieś godziwe życie..czyli wegetacja ..i czekanie na śmierć..

 • Krystyna 03/01/2013, 19:29

  Basiu jedyne co nam pozostało to wyjechać do opieki jeśli na to oczywiście zdrowie pozwoli i za granicą płacić składki aby potem może za tak krótki okres wyrwać tam jakieś świadczenie. Skoro nas w naszym kraju nie chcą to nie można się oglądać w stronę patriotyzmu tylko patrzeć żeby jakoś godnie żyć. Życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2013 Roku.

 • basia 31/12/2012, 18:53

  Krysiu, ja mam 58 lat i od 4 lat nie mam pracy. u nas były zwolnienia grupowe, niedość że mam nieodpowiedni wiek to jeszcze w mojej branży zwalniają a nie zatrudniają. próbowałam się przekwalifikować ale pracodawcy chcą z doświadczeniem w danej dziedzinie. niestety to nie ameryka mimo ze ciągle daje się nam amerykanów za przykład . oni ciągle zmieniają zawód ,widocznie mają takie możliwości. u nas możesz pomarzyc .

 • Krystyna 31/12/2012, 16:49

  Ja mam 52 lata i też będą likwidować firmę w naszym mieście i przenosić ją gdzieś dalej. Zastanawiam się co ja będę robić, tyle się naczytałam o braku pracy dla kobiet po pięćdziesiątce. I faktycznie wysłałam już tak dużo cv i nie ma żadnej odpowiedzi. Jestem chętna do pracy ale to przecież nie wystarczy. Mam doświadczenie, ponad 30 letni staż pracy i co z tego? Dalej to chyba tylko sznurek i o to chyba o to tym u góry chodzi. Na pewno zaoszczędzą na wypłacie świadczeń. Żałuję tylko że nie jestem młoda bo bym dawno wyjechała z tego kraju.

 • Edyta 17/07/2012, 17:45

  witam serdecznie, zapraszam w takim razie do mojej firmy. Nie mamy uprzedzeń "wiekowych" a wręcz cenimy sobie doświadczenie życiowe. Wymagamy jedynie średniego wykształcenia.

 • 57 lat 17/07/2012, 14:45

  wlasnie stracilam prace i wlasciwie moge zapomniec o znalezieniu jakiejs innej i tak nie placil mi od roku pracodawca prywatny,tylko ZUS mi placil , bo sam nie ma kasy.Ja przez ten rok szukalam pracy i zylam z oszczednosci na tzw.emeryture.ktore wlasnie sie koncza! Pojde na zasilek,3 m-ce i wyzyje,ale pozniej majac 500zl nie wyzyje ,bo jestem sama i znikad pomocy.Do emerytury,ktora mi o rok przedluzyli to jeszcze 4 lata !!!!!!!. Pozostaja tabletki nasenne i tyle!

 • 55+ 06/07/2012, 22:22

  tak ze wszystkich zakamarków wyziera bezradność. Mimo, że na szczęście mam pracę to bardzo dobrze rozumiem tę sytuację. Wiele kobiet - moich rówieśniczek boryka się z tym problemem. Z całego serca jestem z Wami! Nie wiem jak zachowałabym się w ich sytuacji. Nie tak wyobrażałyśmy sobie starość, nie tak. Marianna nie trać nadziei - a może opiekunka osoby starszej, maluszka - to nie wiele ale na chleb starczy. Jestem z Tobą

 • peggy 02/07/2012, 15:29

  obchodzi te kobiety, których sprawa dotyczy. a każdy może rzeczywiście robić co chce (w nawiązaniu do tego co pisze Amalia) . Marianna do tej pory miała "spokojne życie", które legło w gruzach. czyli nie miała planu awaryjnego "B" ?? nie warto liczyć na państwo, z każdego obszaru wyziera sytuacja do jakiej doprowadzili rządzący (zdrowie, edukacja, media publiczne itd itd )
  należy swoje sprawy wziąć w swoje ręce natychmiast - nie jutro, za kilka dni, za tydzień za miesiąc - już dziś

 • Amalia 02/07/2012, 15:11

  Czyż nie wiecie ,że ma nas być tylkio 15 mln. Reszta n8iech sobie robi co chce.

 • nina 02/07/2012, 13:48

  przypuszczam, że Marianna może znaleźć pracę tam gdzie jej nie szuka, Marianna ma zapewne doświadczenie o jakie siebie nie posądza. tzn. prowadziła dom, może pomagała w firmie męża, umie coś więcej niż pisać w Word na komputerze, bo takie umiejętności to za mało aktualnie na rynku pracy - Marianna mogłaby pracować w gastronomii - np. ostatnio luksusowy hotel szukał osób do przygotowywania śniadań, galeria szukała pracownika - sprzedawcy. warto wyjść spoza swojego pudełka i być elastycznym, otworzyć wyobraźnię się na inne możliwości niż praca przy biurku

 • ka 02/07/2012, 9:55

  Mam podobne doświadczenia sprzed 5 lat. Miałam bardzo dobre kwalifikacje (języki, komputer, wyższe wykształcenie i inne rzadko spotykane). Szukanie pracy w wieku 53 lat dostarczyło mi jedynie frustracji spowodowanej brakiem pomocy Państwa (byłam urzędnikiem państwowym przez ponad 15 lat) oraz wielkim dołem psychicznym z powodu braku środków do życia oraz nieprzydatności społecznej. Dzięki pomocy znajomych "doczołgałam się" do wcześniejszej emerytury, żeby teraz słyszeć czasem " nie chciało się pracować po 55-tce, co?". Dla Marianny nie widzę żadnych szans na pracę, a zasiłek jest kwiatkiem do kożucha, którego nie ma.

 • bas 02/07/2012, 8:54

  na jakim garnuszku państwa, przecież kasę dostanie max 1 rok. A potem nic.