Szansa 50 plus

Jesteś najlepszą wersją siebie!

Uwolnij swój talent. Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony!

Co by się stało, gdybyśmy zamiast skupiać się na słabościach, zaczęli dostrzegać w ludziach to, co dobre? A co by było, gdybyśmy zaczęli dostrzegać to co najlepsze także w sobie samych? Jako dorośli rzadko potrafimy doceniać siebie. Zamiast przyznać, że jesteśmy w czymś świetni, wyszukujemy obszary, w których nam nie idzie. Zamiast rozwijać to, co przychodzi nam z łatwością, ignorujemy te dziedziny. I dlatego często spędzamy życie na robieniu nie tego, do czego jesteśmy stworzeni.

Oscar Wilde powiedział kiedyś: „Bądź sobą. Wszyscy inni są już zajęci”. Często odczuwamy presję i konieczność bycia kimś innym, niż jesteśmy, bo nie nauczyliśmy się patrzeć na siebie przez pryzmat tego, co w nas dobre. Nie ignorujmy naszego potencjału i nie odbierajmy sobie szansy na spełnienie marzeń!

Malwina Faliszewska, certyfikowana trenerka Instytutu Gallupa i autorka książki "Uwolnij swój talent”, zaprasza Cię do przełomowej podróży, podczas której zidentyfikujesz ograniczające cię przekonania, odkryjesz swoje mocne strony, nauczysz się je wykorzystywać i na nowo napiszesz własną historię zawodową! - Wiem, co znaczą brak motywacji i pomysłu na siebie. Znam frustrację i zazdrość, że inni wybrali lepiej i osiągają sukcesy. Dziś pomagam innym odnajdywać pasję, radość i satysfakcję z pracy, a co za tym idzie – budować ich wiarę w swoje możliwości i poprawiać jakość życia - mówi Malwina Faliszewska.

Przestań robić to, co wychodzi ci tak sobie, i doceń to, co przychodzi z łatwością – przekuj talenty w swoją mocną stronę. Ta książka to najlepszy autocoaching, jaki możesz sobie sprawić! Znajdziesz tu:
• sposoby na odkrycie talentów,
•ćwiczenia, które przeprowadzą cię przez ten proces,
• praktyczne porady, jak przekuć talenty w mocne strony,
• inspirujące historie ludzi, którzy odmienili swoje życie.

Nie trać ani chwili, bo właśnie teraz jest najlepszy moment na zmianę!

O AUTORCE:
Malwina Faliszewska – certyfikowana trenerka i coach mocnych stron Instytutu Gallupa oraz ICF. W 2018 roku na TEDx Warsaw Women. Prowadzi popularny podcast. Jej misją jest ośmielanie kobiet do tego, by w pełni wykorzystywały swój potencjał i sięgały po więcej.


FRAGMENT KSIĄŻKI:
Bardzo się cieszę, że trzymasz w ręku moją książkę! Oznacza to, że prawdopodobnie poszukujesz swojej drogi zawodowej, a nawet misji życiowej. Być może pracujesz w miejscu, które wcale nie jest takie złe, ale w głębi serca czujesz, że to nie to. Może idziesz do przodu, ale nie w wymarzonym tempie, osiągasz pewne wyniki, lecz nie dają ci one satysfakcji. To takie uczucie, jakby w twoim samochodzie ktoś podstawił klocek pod pedał gazu. Możesz nacisnąć pedał, ale tylko częściowo, dlatego nie nabierasz prędkości.

Na początek zrób proste ćwiczenie. Weź kartkę i ołówek. Włącz w komórce stoper. Ręką, której rzadziej używasz, trzy razy napisz zdanie:

Jestem najlepszą wersją siebie.

Jak ci poszło? Zanotuj swój czas.

Następnie to samo zdanie zapisz dominującą ręką, ponownie mierząc czas. Spójrz na swoje pismo i wynik.

• Jak bardzo różni się rezultat obu czynności?
• Która była prostsza, przyjemniejsza i dała lepszy efekt?
• Jakie to uczucie pisać słabszą ręką?

A teraz wyobraź sobie, że choć jesteś osobą praworęczną, w swojej pracy musisz robić wszystko lewą ręką. Jak się z tym czujesz? Jakie są efekty?

Może początkowo masz nawet ambicję, by usprawnić swoje działania. W końcu całe życie przekonywano cię, że nic nie przychodzi łatwo i trzeba nieustannie pracować nad tym, co w nas słabe. Z czasem jednak zauważasz, jak dużo cię to kosztuje. A efekty? Wciąż są, jakie są. Aby oszczędzić sobie trudu, decydujesz się na wersję minimum, ale w końcu tracisz chęć nawet do tego. Tymczasem prawa ręka czeka i marzy o tym, aby ją wykorzystać…

Tak właśnie wygląda sytuacja osób, które nie robią tego, w czym są najlepsze. Spada ich motywacja, nie są zadowolone z efektów swoich działań, czują się coraz bardziej przeciętne i coraz mniej pewne siebie. Czy nie szkoda czasu na przeżywanie życia w ten sposób?

Według badań Instytutu Gallupa ludzie, którzy wykorzystują swoje mocne strony w obszarze zawodowym, są sześć razy bardziej zaangażowani w pracę. W konsekwencji:
• z większą chęcią tam chodzą,
• mają więcej pozytywnych interakcji ze współpracownikami niż
negatywnych,
• lepiej traktują klientów,
• dobrze wyrażają się na temat swojej firmy,
• są bardziej kreatywni,
• osiągają więcej.

Praca stanowi ogromną część naszego życia. Nie sposób, aby nie wpływała na jego inne obszary. Kiedy robimy to, co lubimy, i widzimy pozytywne rezultaty swoich działań, czujemy satysfakcję, radość i szczęście. A to przekłada się na nasze relacje z rodziną i przyjaciółmi, a nawet zdrowie.

Zawodowo zajmuję się pomaganiem ludziom w życiowych i zawodowych zmianach i widzę, jak wiele osób odczuwa frustrację związaną z pracą. Niektórzy od dawna poszukują swojej drogi, lecz wciąż nie wiedzą, co mogą robić w życiu. Inni, zamiast rozwijać swoje naturalne talenty, usiłują się dopasować do zadań, do których nie mają serca. Inwestują w to mnóstwo czasu i energii, ale tylko podkopują w ten sposób własną pewność siebie.

Zapraszam cię do wspólnej podróży, podczas której zidentyfikujesz ograniczające cię przekonania, odkryjesz swoje mocne strony i na nowo napiszesz własną historię zawodową. Zaczynamy!


Malwina Faliszewska

Uwolnij swój talent. Porzuć walkę ze słabościami i postaw na mocne strony!

Znak JednymSłowem
Premiera 27 kwietnia 2022 r.


Zdjęcie:  Malwina Faliszewska   fot. Katarzyna Ładczuk

Dołącz do dyskusji - napisz komentarz

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.
Obraźliwe komentarze są blokowane wraz z ich autorami.

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj pierwszy komentarz i bądź motorem nowej dyskusji. Zachęcamy do tego.